درباره ما

شرکت نوران با مدیریت اساتید و دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران در سال 1399 همزمان با ارایه اولین محصول دانش بنیان خود به ثبت رسید.

یکی از محورهای اصلی تفکرات نوران، کمک گرفتن از نیروهای جوان و با انگیزه در راستای استفاده از تکنولوژی و به‌کار‌گیری خلاقیت برای تولید محصولات جدیدی است که بتواند نیازهای واقعی، را از مخاطب برطرف کند. سعی داریم با فعالیت ها و محصولات خود مصرانه نشان دهیم به دنبال خلق دانش و ایجاد محصولات با کیفیتی هستیم که مخاطب از کار کردن با آن ها لذت ببرد.

شرکت نوران مستقر در مجتمع نوآوری ستاری و زیرنظر اساتید دانشگاه های شریف و تهران فعالیت می‌کند. محققان ما تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاهی را با ترکیب علم شبکه های عصبی، هوش مصنوعی، نرم افزار های پیشرفته، تجزیه و تحلیل داده ها و فوتونیک طراحی و تولید می‌کنند.

هدف اصلی این گروه یافتن راه حل برای مسائل بهداشت در سطح جهانی می‌باشد. محصولات ما برای کمک به زندگی طولانی تر و با کیفیت بهتر هدف گذاری شده اند.

اعضای تیم
رئیس هیئت مدیره

رئیس هیئت مدیره: جناب آقای دکتر محمد محمدی مسعودی، عضو هیات علمی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران، رشته مهندسی نانوفوتونیک می باشند. ایشان مدرک دکترای خود را از دانشگاه گنت بلژیک دریافت نموده و مدتی نیز به عنوان فوق دکتری در دانشگاه گنت مشغول به فعالیت علمی بوده است. در دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف نیز دو سال به عنوان فوق دکتری به فعالیت پرداخته اند. در طول فعالیتهای پژوهشی دوره ی دکتری به ساخت ادوات الکترو اپتیکی با استفاده از نانو ذره ها و کریستالهای مایع پرداخته که ما حصل آن ساخت لایه نازک فیلترهای نوری- پلارایزر- نوردهنده ی خطی- سوئیچ های نوری با سرعت میکروثانیه پرداخته است. سوئیچ های نوری سرعت بالا جهت استفاده در دوربین های فیلمبرداری سه بعدی سامسونگ ساخته و اختراع آن در امریکا به ثبت رسید. همچنین اختراع فیلمهای لایه نازک نوردهنده ی خطی (ثبت اختراع PCT وUS ) مورد استقبال جامعه ی دانشگاهی و صنعتی قرار گرفت و جایزه ی جهانی Eurodisplay را در سال 2015 از آن خود کرد. ایشان هم اکنون مدیر آزمایشگاه نانوبیوفوتونیک دانشگاه تهران می باشد. فعالیت های علمی تحقیقاتی اخیر، از جمله ساخت کیت های تشخیصی، شیشه های هوشمند و لنزهای قابل تنظیم در وبسایت آزمایشگاه گزارش شده است.